هنر هفتم » شیار ۱۴۳ برشی از واقعیت جنگ تحمیلی بود
 
 
 


يك سايت از جنس سينما

شیار ۱۴۳ برشی از واقعیت جنگ تحمیلی بود
نرگس آبیار ظهر امروز در جلسه نقد و بررسی فیلم شیار ۱۴۳ که در محل مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) مشهد مقدس برگزار شد اظهار کرد: خاطرات زیادی از دوران کودکی و نوجوانی خود دارم و برادر و پدرم نیز سال‌ها در جبهه حضور داشته‌اند.
139211171213449462063943

        وی با اشاره به انگیزه خود از ساخت این فیلم خاطرنشان کرد: انتظار مادرم مسئله‌ای بود که بنده را برای ساخت این فیلم ترغیب کرد.

       کارگردان شیار ۱۴۳ عنوان کرد: افرادی که این فیلم را تماشا کردند تلاش کردند تا آن را رسانه‌ای کنند و آقای حاتمی کیا نیز با تقدیم فیلم خود به این اثر، افراد زیادی را متوجه فیلم شیار ۱۴۳ کردند و در هنگام اکران فیلم در برج میلاد، بیشترین میزان تشویق به این فیلم اختصاص پیدا کرد.

آبیار عنوان کرد: آقای حاتمی کیا خود در حوزه دفاع مقدس کارهای زیادی انجام داده است و محبت ایشان به فیلم شیار ۱۴۳ نیز نشانگر دغدغه بالای ایشان نسبت به دفاع مقدس است.

وی با اشاره به فضای روستایی فیلم شیار ۱۴۳ تصریح کرد: با این فضاها ناآشنا نیستم، از سوی دیگر فضاهای بومی و اقلیمی سبب می‌شود تا باورپذیری فیلم برای مخاطبان بیشتر شود.

کارگردان شیار ۱۴۳ با اشاره به هنرهای سنتی کرمان اظهار کرد: در این فیلم تلاش کردم تا بخشی از این هنرها را برای مخاطبان معرفی کنم.

آبیار گفت: فیلم برداری این فیلم با پیشرفته‌ترین دوربین موجود در ایران انجام شد و نحوه روایت فیلم سبب شد تا باورپذیری فیلم برای مخاطب افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: با دوستان به این نتیجه رسیدیم که تصاویر فیلم حالت قدیمی داشته باشد و همواره تاکید داشتم که دوربین نباید در کار دیده شود و باید می‌گذاشتیم تا بازیگران در فیلم خودنمایی کنند.

آبیار بیان کرد: فیلمنامه‌ای درام در ژانر اجتماعی دارم اما در مجموع تلاش می‌کنم تا مقداری به خود استراحت دهم و سپس با نگایه تازه به سراغ این کار می‌روم.

وی تصریح کرد: شیار ۱۴۳ اسم مکانی بود که یونس، یکی از شخصیت‌های فیلم در آنجا پیدا می‌شود و با انتخاب این عنوان تلاش داشتم تا مخاطب را انتهای فیلم درگیر نگه دارم و همواره این دغدغه را داشته باشد که چرا عنوان فیلم شیار ۱۴۳ است.

کارگردان شیار ۱۴۳ عنوان کرد: این اثر برشی از واقعیت جنگ تحمیلی بود، البته فیلم در کردستان و سنندج نیز حائز رتبه برتر مردمی شد و این بخاطر ظرفیت‌های مناسب فیلم است.[ موضوع ] : سينما, كارگردان
[ برچسب ها ] :
ن : cinema
ت : یکشنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۲
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.

*

 

 
 

اميدواريم فيلم   مورد علاقه خود را

در آرشيو سايت ما پيدا نموده باشيد.

در صورتي كه فيلم مورد نظر شما در

آرشيو ما موجود نبود لطفاً پيام بگذاريد.

در اين سايت فقط فيلم هاي مجاز عرضه ميشود

 

قدرت گرفته از ورد پرس فارسي توسط نت سايت

براي وبلاگ هنر هفتم